Zpět

Lednové novinky

Přidáno 22. 1. 2024
Ilustrační foto
Vážení příznivci a podporovatelé místní organizace. Rozhodli jsme se pravidelně vás informovat o materiálech a událostech, které naši zástupitelé řeší a seznamovat vás s našimi stanovisky k dané problematice. 

Podpora stomatologické péčezubar.jpg

V místní organizaci KDU-ČSL Nový Jičín vítáme aktualizaci Programu pro podporu dostupnosti stomatologické péče, reflektující naše zkušenosti z původního programu z roku 2021. Nový program pro léta 2024-2025 zjednodušuje pravidla a požadavky pro zubní lékaře a ordinace, což usnadňuje rozvoj a zlepšení zdravotní péče ve městě. Ocenění si zaslouží i doporučení odborné komise snížit poměr pacientů z Nového Jičína na 70 %, což zajišťuje dostupnost služeb pro širší komunitu. V KDU-ČSL se zavazujeme podporovat iniciativy, které přinášejí pozitivní změny pro občany Nového Jičína a věříme v dlouhodobý pozitivní dopad tohoto programu na zdravotní péči ve městě.
zubar-(1).jpg

Výstavba nové tělocvičny u Tyršovy školy
Ve světle nedávného rozhodnutí o studii nové tělocvičny pro Základní školu na Tyršově ulici v Novém Jičíně, chceme upozornit na její význam pro rozvoj školních zařízení a podporu tělesné výchovy a míčových sportů ve městě. Vítáme iniciativu vládnoucí koalice, která požaduje revizi projektu s ohledem na větší hrací plochu, aby tělocvična mohla sloužit i pro prostorově náročnější sporty. Jsme přesvědčeni, že tato investice přinese dlouhodobý přínos pro zefektivnění využití sportovních zařízení v Novém Jičíně a nestane se pouze další z nevyužitelných školních zařízení pro sportovní veřejnost v našem městě.tyrsova_telocvicna.JPG

Prodej pozemků a budovy u Pstružího potoka
Chceme rovněž upozornit na záměr prodeje pozemku v katastrálním území Žilina , včetně budovy, která dříve sloužila jako čekárna u autobusové zastávky U Pstružího potoka. Vzhledem k jejímu stáří a technickému stavu podporujeme návrh Odboru bytového o zveřejnění záměru prodeje formou nabídkového řízení.
Proč nabízíme k prodeji původní hasičskou zbrojnici v Žilině?
Tato stavba na pozemku parc č 1311 o zastavěné ploše cca 37m2 na ul.Beskydská přiléhá k autobusové zastávce U Pstružího potoka. V minulosti byla využívána jako autobusová zastávka, následně jako sklad OV Žilina u NJ. Ke skladování materiálu pro OV budou využity prostory areálu nedávno vybudovaného Spolkového domu. Na základě těchto nových skutečností nabízí město tuto zbytnou předmětnou budovu včetně přilehlého pozemku na kterém se nachází k prodeji…..“
Řekl místostarosta města Jaroslav Perútka.

mapy-zilina.JPG